Eeskirjadest

Haagissuvilaga reisimisel on Euroopa Liidus olevad eeskirjad järgmised:

1. B kategooria juhilubadega võib vedada haagist kui kogu autorongi täismass ei ületa 3500kg, meie haagised on kõik täismassiga 1200kg, seega sinu auto täismass võib maksimaalselt olla 2300kg, et vedada haagissuvilat B kategooria juhilubadega.

2. BE kategooria juhluba on vaja, siis kui autorongi täismass ületab 3500kg, meie haagissuvilate vedamise korral on sul BE kategooria juhiluba vaja, siis kui sinu auto täismass ületab 2300kg.

Teemaksud

1. Eestis ja lähiriikides Soomes, Rootsis, Leedus ei ole kehtestatud teemaksu.

2. Lätis tuleb teemaksu maksta kõigil sõidukitel ja autorongidel, mille täismass on 3001kg või rohkem. Teemaksu tuleb maksta ainult nende päevade, eest millal sa sõidad. Teemaksu saad tasuda enamikes bensiini jaamades.

3. Poolas tuleb teemaksu tasuda autorongil alates 3500kg.

4. Teemaksud riigiti on väga erinevad ning enne reisimist uuri internetist nende riikide kohta täpsemalt, kuhu sa soovid reisida.

Eeskirjad väljaspool Euroopa Liitu  

Kui oled otsustanud reisida väljaspoole Euroopa Liitu on vaja haagissuvilale teha eraldi juurde kindlustus, mis kehtiks vastavas riigis. Venemaale reisimisel tuleb olla eriti tähelepanelik, sest uue seaduse kohaselt võib iga inimene või Ettevõtte siseneda riiki ainult ühe sõidukiga, iga järgneva sõiduki eest tuleb maksta väga kõrgeid deposiite, seega üldjuhul pole liisingu autodega võimalik Venemaale siseneda. Meie haagissuvilatega on võimalik reisida ka Venemaale. Igaljuhul soovitame uurida igat riiki eraldi, vastavalt sellele kuhu te reisimas olete.